Nuk ishim me ato te paret - Tregim Erotik

Me Taqkën ishim shokë të ngushtë. Fqinjë prej shumë vjetësh. Shkonim në të njëjtën shkollë, në të njëjtën klasë dhe shpesh herë edhe në të njëjtën bangë. Taqka dinte greqisht nga e ëma dhe mu shkrep edhe mua të mësoja greqishten. Por vullneti fillestar kaloi shpejt dhe me mbeti në vesh vetëm një shprehje: Lafiqeraslafiqeratithelisoisaqipera. Kjo ishte një lojë fjalësh shqip të cilat kur lexoheshin shpejt tingëllonin si fjalë greke. Taqka i binte edhe ‘’qitharës’’dhe këndonte këngë të bukura korçare. Ne këndonim këngë dhe flisnim për vajzat. Kishim në lagje një vajzë shumë të bukur me të cilën të gjithë djemtë kishin rënë në dashuri, ose së paku e kujtonin atë kur i binin me dorë. Ky ishte rregulli, por çdo rregull ka përjashtim. Një mbrëmje me Taqkën kishim bredhur deri vonë nëpër lokale. Kishim kthyer disa shishe birre dhe kishim ardhur në çakër qejf. Kur u afruam shtëpisë, Taqka më ftoi që të provonim edhe një gotë uzo që ja kishin sjellë nga Greqia. Unë kisha provuar dhe herë të tjera dhe Metaksaja më pëlqente shumë. Pastaj Taqka ishte vetëm atë natë dhe me të mund të rrija edhe unë.
Brenda bënte shumë vapë. Hapëm dritaret që të freskohej, por hiç. Atëherë filluam të zhvisheshim në brekë e kanotiere. Taqka kishte gjithë atë gungë sepse e dija që e kishte të madh. Por edhe kjo nuk mjaftoi sepse i hoqëm edhe kantieret. Tani kishim mbetur vetëm në të mbathura. Kishim vënë muzikë dhe thamë të kërcenim. Nuk ishte kaq e këndshme sepse bëheshe me djersë. Megjithatë ato pak kontakte na e ngritën. Taqka më shtrëngoi pas vetes dhe ndjeva karin e tij të ngritur.
Të qenka ngritur keq.
Kaq kohë pa bërë gjë…Taqka futi duart dhe filloi të fërkonte timin që gjithashtu ishte i ngrehur.
Shtrihemi ë shtrat, tha Taqka dhe e takojmë nëpër shalë. Të them të drejtën se si mu duk, pasi me të ishim si vëllezër, por nga ana tjetër pija dhe epshi na kishin ndezur keqas dhe kisha shumë dëshirë ta provonin. Fundja ca kapje dhe fërkime nuk ishin gjë. I ulëm brekët dhe u shtrimë në shtrat.
Si do rrimë? – më pyeti Taqka.
Si të duash megjithëse është vapë.
S’prish punë se futemi dush. Duke thënë kështu ai hipi sipër meje dhe filloi të më puthi duke më thithur gjuhën dhe duke kafshuar buzët. Taqka ishte shumë i zjarrtë dhe i papërmbajtur. Kjo më ndezi keqas dhe mua. Taqka e fuste karin midis shalëve dhe ndonjëherë e kalonte mbrapa.
Ktheu ta rrëshqas midis feleve!-më tha. U ktheva dhe ai filloi ta fërkonte tek felet dhe në vrimë. E ndjeja se si e shtynte me shprese se ai do të rrëshqiste e do të futej brenda. Kur e pa që nuk po bëhej, atëherë e leu kokën me shumë pështymë dhe e shtyu në vrimë. Sa nga papërgatitja ashtu edhe nga e papritura, vrima më dhembi shumë. I thash ta nxirrte por ai mbeti brenda. Filloi të palloi, duke më lënë midis dhembjes kuriozitetit.
Nuk zgjati shumë dhe e derdhi. Kur e nxori më thotë : Më fal se nuk desha.
Si nuk deshe, ti e fute e më thua nuk desha. Mirë ktheu ta fus unë tani. Taqka filloi të bëjë naze. Me një fjalë nuk donte të qihej. Atëherë u zemëruam dhe unë ika. Gjatë gjithë rrugës po friksohesha se mos Taqka për mburrje i thonte ndonjë gjë shokëve. Kështu e pësoi një shoku jonë shumë bukurosh, të cilin e qinë dy vetë dhe pastaj i treguan të gjithëve si ja kishin bërë.
Por kaluan ditë dhe nuk po ndodhte gjë. Ishim parë nja dy herë nga larg, por kishim kthyer rrugën për të mos u takuar. Kur një ditë bije dera dhe kur e hapa mbeta i çuditur fytyrën e Taqkës. Ai gjithë seriozitet më thotë:Jam vetëm. Të pres… dhe u kthye dhe iku.
Ç’do me thënë kjo, të pres. Duket iu lezetua dhe kërkon prapë. Ti shkoj mos ti shkoj. Më së fundi i shkova, por u betova rrugës se po të ma kërkonte do të zihesha dhe nuk të pajtohesha më kurrë. Ai më priti me heshtje dhe nuk kishte guximin të më shihte në sy.
Më fal Beni. Nuk u solla mirë me ty. Sot që u krijuan kushtet erdha të të them se po deshe mund të bësh qejfin tënd edhe ti..
Atëherë e kuptova se ai ishte penduar që kishte humbur miqësinë time.
Mirë Taqkë. Dua që të jemi në shoqëri të barabartë.
Tani kishi9m eksperiencë, kështu që patëm një seancë të gjatë e shumë të këndshme, gjë që e vazhduam për sa kohë që ishim fqinj. Një ditë të bukur familja e Taqkës shkoi në Greqi. Në fillim mbanim lidhje, pastaj ra heshtja.
Para disa ditësh e takova në rrugë. E ndalova. E pash që nuk po më njihte. Më paske harruar Taqkë. Me sa duket mu përgjigj. I thash emrin dhe ai hapi duart e mu hodh në qafë. Vërtet që jam bërë harraq. E po kanë kaluar kaq vite…pa bërë gjë më tha mendja në atë çast. Vërtet nuk ishim më ato të parët.

Ke një tregim?

Dëshiron të ndash me të tjerët experiencën tënde? Nis tregimin tënd erotik dhe do e publikojmë atë në këtë faqe.

Lini një Përgjigje

Scroll to Top