E dashurova apo jo ? - Tregim Erotik

Ju pershendes te gjith lexuesit e ketij tregimi.
po ju tregoj kete histori te bukur per mua duke ju kerkuar dhe ndihmen tuaj per ndonje keshille qe une te veproj ne menyren e duhur pa dashur te lendoj apo te fyej kete djale qe do t’ju flas.
me erdhi nje dite ne ambientet e punes nje 32 vjecar shume simpatik , elegant , i hishem e me ca sy te shkruar boje qielli qe me terhoqen qe ne shikimin e pare …….
ishte shume i sjellshem e shume i edukuar, e shume i shprehur ndoshta kishte studiuar shume….
per ceshtjet e punes duhej nje pushim rreth 20 minuta qe te kryhej puna e vendosem te pime nje kafe gjate kesaj kohe ne lokalin prane …
u ulem ne tavoline e beme porisine .
une i ofrova nje cigare e ne te njejten kohe dhe ai ..dy tipe te ndryshme cigaresh..
mere ti kete … jo mere ti cigaren time ……une si me shaka e per ta provokuar i thashe :
po mire atehere po i nderrojme ..cigaret…
jo me tha ai nuk po i nderrojme -mu pergjigj e mori cigaren time.
nga nje here eshte mire ti nderrosh – i thashe une
kjo ishte per mua nje gje per ta provokuar e pergjigja e tij me la te kuptoj shume ….
ju me thoni nese une e kuptova mire se ai me pelqente mua……e ndaj me tha:
te nderrojme dicka tjeter po por keto (cigaret) jo….
une kuptova ne vetvete se …..ai mund te ishte nje partner shume i mire per mua……
ne bisede e siper po flisnim per moshen e une e vleresova per nje djale shume te ri….
pasi vertet ngjan shume me i ri se ishte ,(i njome me leshera ne fytyre prej adolishenti,,,etj)
ai me tha se mund te ishim bashkemoshatare e me pyeti se i cilit vit isha…..
goxha i vjeter i them une po ju e pyeta une
une i ’79 me tha ai po ju i ’76 me tha ai
jo me shpejt …jam i ’73 i thashe e ai me pa me shikim si te hutuar e me tha:
ju paska mbajtur mire gruaja e nuk i jepni ato vite qe ke .dhe kjo me provokoi dhe me shume …
po flisnim per punen e tij dhe timen e ai me pergjigjet me keto fjale :
une punoj……dhe puna ime me pelqen dhe e bej me shume dashuri se nje gje po se bere me dashuri nuk del e bukur nuk pelqehet nuk te kenaq as ty qe e ben.
une ngaqe ne keto shprehje ndihesha “i dashuruar” ju pergjigja :
cdo gje qe behet me dashuri del e bukur patjeter….
ai tundi koken si per te pohur se kisha te drejte
pas kafes ne u kthyem ne pune ,mbyllem ato ceshtje pune per te cilat kishte ardhur ,e u ndame duke uruar njeri tjetrin sa me shume suksese ne punet tona.
nderruam numerat e telefonit e ai me beri dhe nje zile per te qene i sigurte
me pershendeti e largua por mua me mbeti ne mendje ……..
valle ai me dashuroi ashtu sic e dashurova une ……apo dhe une gaboj…..
kjo me ndodhi para tre ditesh e une kam menduar disa here qe ta telefonoj apo ti shkruaj ndonje mesazh po … nuk dua ta fyej apo ta ofendoj ….se qe shume i bukur e shume i sjellshem ….shume sexi……por une po ziej brenda meje..
u mundova te tregoj ato caste qe mua me bene qe te dashuroja ate djale me sy te kalter dhe te
ndiej se dhe ai me dashuron mua …….por deri tani mbeti vetem imagjinata ime personale ,por ndoshta dhe e atij…
ju lutem me ndihmoni …. t’i telefonoj ,t’i shkuaj mesazh,ta ftoj per ndonje kafe…
apo me mire ta le ne qetesine e tij djaloshare e une te ngelem i gabuar ne mendimet e mia .
gjithsesi ai e din numrin tim e vendin tim te punes….
do e mbyll me nje shprehje qe mos te harroj kurre ate djale qe takova :
E DASHUROVA APO JO……

Autori i tregimit : luca premo

Ke një tregim?

Dëshiron të ndash me të tjerët experiencën tënde? Nis tregimin tënd erotik dhe do e publikojmë atë në këtë faqe.

Lini një Përgjigje

Scroll to Top