Walt Disney, se shpejti edhe personazhe gay

Lajme te mira per te gjithe adhuruesit e filmave te Walt Disney. Se shpejti do te mund ti urojme mireseardhjen personazheve te rinj ne kryeveprat e ardhshme te Disney, po flasim per personazhe homoseksual. Se shpejti ndoshta do te kemi mundesi te shohim Princin e Kalter qe pas shume peripecish takon te dashurin e tij, ose Bukuroshen e Fjetur te cilen e zgjon nga gjumi puthja e Borebardhes. Kushedi sa te lumtur do te jen nga ky lajm prinderit konservator dhe homofobe!?

Lajmin e dha Andrea Deja, animator polak i cili ka punuar ne realizimin e shume kryeveprave te Disney nga te cilat mund te vecojme “Mbreti Luan”, “E Bukura dhe Bisha”, “Aladin” e shume te tjere.

“Ka gjithmone e me shume familje te cilat kan dy baballare ose dy nena?, koha do ta tregoj – Ka theksuar Deja – Sapo te gjendet historia e duhur per kete teme, filmi do te realizohet pa asnje problem”

E rendesishme eshte qe ne kete film ose karton te Disney nuk do te mungoj edhe trauma, nuk do te ishte e bukur qe nje cift homoseksual te futej ne film thjesht sepse jan homoseksual, duam te jen edhe personazhet kryesore! Si mendoni se do te reagonte publiku shqipetar perpara nje filmi vizatimore te till? A mendoni se ne kanalet shqipetare do te trasmetohej ky lloj filmi?

Lini një Përgjigje

Scroll to Top