Tiziano Ferro: Jam Gay!

Shume nga ne kishin dyshimet e veta, por deri ne momentin kur vet personazhi nuk deklarohet, dyshimet mbeten vetem thashetheme mes miqsh. Dhe me ne fund deklarimi i kengetarit te nivelit internacional Tiziano Ferro erdhi. Lajmi behet publik ne revisten vanityFair, ku nga intervista e gjat e Tizianos vecojme:

“Dy vite me pare filloma nje analize te detajuar te vetvetes. Prej kohesh nuk ndjehesha ne paqe me vetveten dhe ndjeja nevojen per te marre ne dore situaten; qe nga largesa nga familja dhe miqte deri tek marredhenia mes punes sime dhe homoseksualitetit. Keshtu, pas dy vitesh pune mbi vetveten arrita ne nje perfundim, doja te jetoja me mire.”

Vet kengetari pranon se nuk e di se cfar rrjedhe do te marri karriera e tij pas ketij deklarimi, ne fakt eshte e para here qe nje personazh publik te nivelit te Ferros pranon publikisht homoseksualitetin e tij.

Po persa i perket vipave ne shqiperi, cili mendoni se do te jet i pari i cili do te pranoj publiksiht homoseksualitetin e tij ?

Lini një Përgjigje

Scroll to Top