Seks lezbo ekstrem ne “Black Swan” qe do te inaguroj festivalin e filmit ne Venezia

“Nuk behet fjale per nje skene te egzagjeruar por per nje skene te vertet seksi lezbo ekstrem.” Eshte kjo fraza qe ka perdorur Natalie Portman per te pershkruar nje nga skenat e xhiruara me partneren e saj ne set Mila Kounis ne Black Swan (Mjelma e Zeze) i Darren Aronofsky, film qe do te çel festivalin internacional te Venecias me nje shtatorin e ardhshem.

Behet fjale per nje triller psikologjike me shume tension (por edhe sensualitet) i ambjentuar ne boten e baletit njujorkeze ku Portman do te interpretoj Nina-n, nje balerine ambicioze ne rivalitet me Lilly-n, per te cilen provon nje miks terheqjesh seksuale dhe rivaliteti. “Isha e terrorizuar perpara se te interpretoja skenen safike” ka shpjeguar Portman.

Ne kastin e Black Swan spikasin edhe aktore te tjere te njohur si Vincent Cassel, ne rolin e pedagogut dhe drejtorit artistik te shkolles se baletit, Barbara Harshey, ne rolin e nenes posesive etj.

Ne vitin 2008 po i njejti regjizor (Aronfosky) fitoi Luanin e Arte me dramen “The Wrestler” interpretuar nga i madhi Mickey Rourke

(Ps: Mjelma e zeze do te bazohet ne aktin e trete te baletit te famshem Liqeni i Mjelmave)

Lini një Përgjigje

Scroll to Top