Robert Pattinson: ‘’Po, Jam gay’’

Pas Ricky Martin, një tjetër artist ka vendosur të zbulojë homoseksualitetin e tij me një rrëfim që do lëre pa fjale dhe pa shpresa fansat e tij te panumert.

Në një intervistë numrin e ardhshëm të Harper’s Bazaar, aktori I filmit Twilight, Robert Pattinson vendos që më në fund të sqarojeë në lidhje me identitetin e tij seksual, duke i dhënë fund çdo thashethemi të mundshem në lidhje me marrëdhënien e tij me aktoren Kristen Stewart.

“Po, unë jam homoseksual” – thote ai. “Ky vendim qe me solli deri ketu nuk ishte i lehtë. Dhe nëse ka një person që unë duhet të falënderoj eshte Paul Morrison, i cili më ftoi te luaja ne filmin e tij “Little Ashes”, një film shume i bukur, i cili em ndihmoi shume te sqarohesha brenda vetes time.’’

Për ata qe nuk e dine filmi “Little Ashes” është një film i vitit 2008, në të cilin Robert luan rolin e një riu Salvador Dali, i angazhuar në skena të ndryshme dashurie dhe seksi gay me kolegun e tij Javier Beltran.

Lini një Përgjigje

Scroll to Top