Ricky Martin rrefehet: “Jam gej dhe shume i lumtur”

Pas zerash dhe hamendesish nga fansat, kengetari portorikan ka vendosur me ne fund te bej publik homoseksualitetin e tij: “Kam vuajtur por tani e kam kuptuar se homoseksualiteti eshte nje dhurat qe me ben jeta”

Duke perfituar nga libri i tij i kujtimeve, i cili pritet te publikohet se shpejti, Ricky ka konfermuar me ne fund zerat mbi homoseksualitetin e tij: “Jam i lumtur qe jam nje homoseksuale me fat, jam krenar per ate qe jam”

Duke shkruar ne faqen e tij te internetit www.RickyMartinMusic.com, Martin ka shpjeguar se te shkruaj kujtimet e tij e ka ndihmuar te kuptoj se duhet te jet i sinqert dhe nuk duhet te mbaj asnje sekret. “Ishte nje rruge e gjat, shume e ngjeshur, plot ankthe dhe dhimbje, por mbi te gjitha clirim. Sot e pranoj homoseksualitetin tim si nje dhurat qe me beri jeta. Ndihem i bekuar qe jam ky qe jam”

Zerat mbi homoseksualitetin e kengetarit portorikan qarkullonin prej vitesh, por Martin nuk e kishte trajtuar asnjehere me par kete argument. Ne vitin 2008 kengetari u be baba i dy binjekave te cilet jan fryt i mardhenies se tij me nje grua e cila “huazoi” aftesin e saj per te pasur femij.

Lini një Përgjigje

Scroll to Top