Orlando Jordan: Coming Out ne ring

Jemi mesuar gjithmone qe bota e wrestling ashtu si ajo e futbollit te jet e perfaqsuar vetem nga perona heteroseksuale, por kesaj here eshte Orlando Jordan qe con flamurin ton ne ringun e wrestling.

I lindur me 1971-shin arrin te fitoj rripin e tij te par ne peshat e renda te JBL. Pasi u be i njohur ne vitet e shkuara si konkurrent modest ne WWE dhe fillon debutimin e tij ne TNA duke zbritur me litar nga lart i veshur me shiritat e verdh te policise.

Vite me pare filluan te qarkullonin zera mbi biseksualitetin e tij, por Orlando nuk i pergenjeshtroj aspak keto zera, perkundrazi filloi ti “hidhte me shume benzin zjarrit” duke krijuar edhe ndonje skandal te vogel ne dhomat e zhveshjeve, dhoma ku nga ajo dite asnje sapun nuk preku me token 😉

Ne vazhdim do te mudn te shihni ehd evideon en fjale…

Dhe tani ne intervisten e tij per gazetarin Ross Forman (TNA) ne outsports.com Jordan zyrtarizon zerat biseksualitetin e tij:

“Jam shume krenar per disa gjera ne jeten time, njera nga keto eshte edhe orientimi im seksual.” Megjithate e gjitha kjo duhet egzaminuar me kujdes pasi sic e dim bota e Wrestling ndodhet midis realitetit dhe recitimit, dhe gjithcka mund te jet thjesht nje strategji ber te ber emer… Por mesa duket objektivi i vetem i Orlandos eshte te ndohmoj te rinjt qe kan probleme me ngjyren e lekures os eme orientimin e tyre seksual.

Po ju si mendoni, eshte e gjitha nje strategji per te fituar fam apo dicka tjeter ?

{qtube vid:=o1MAkFa7GU0}

Lini një Përgjigje

Scroll to Top