Mel Gibson do te luaj rolin e George Michael ne filmin dedikuar jetes se ketij te fundit

Mel Gibson eshte gati per te interpretuar rolin e George Michael ne filmin e dedikuar ish pjestarit te Wham. Aktori, i cili shume here eshte akuzuar per homofobi eshte shprehur i kenaqur per interpretimin e ketij roli.

“Ndjehem i nderuar qe me zgjodhen per te interpretuar rolin e George Michael. Ai eshte nje artist qe ka luftuar shume me identitetin e tij, ra nga kulmi i suksesit te tij dhe arriti te ringjitej perseri”

 

Qellimi i filmit eshte te tregoj disa nga momentet me historike te jetes se kengetarit, (ku sigurisht nuk do te mungoj edhe skena e arrestimit te tij ne banjot publike fal bashkpunimit te nje polici pa uniform). Do te riperpunohet edhe videoja e famshme e “outside” ku do te mund te shohim Gibson ne vend te Michael.

Kengetarit i eshte dukur shume interesante zgjedhja e Mel Gibson dhe i uron qe me kete film te ket te njejtin sukses te “Braveheart”. Por shume persona kan mbetur te pakenaqur nga kjo ide duke rikujtuar intervisten e famshme te Gibson per nje revist spanjolle ne vitin 1991 ku nenvizonte faktin se fundshpina e tij ishte krijuar vetem per te dhj*….

 

Jam vetem une apo edhe ju shpresoni qe Gibson te nderroj mendje ?

Lini një Përgjigje

Scroll to Top