Lady GaGa ne maj me nje album te ri, “Remix”

Tani mund ta themi me plote gojen se Lady GaGa eshte padyshim fenomeni i viteve te fundit, sukses ky i arritur edhe fal rrjetit ne te cilin numeron ploter nje miliard klikime, rekord absolut. Dy albumet e saj, The Fame dhe The Fame Monster kan arritur te shesin me shume se 10 milion kopje. Por Zonja Germanotta nuk ndalet me kaq, sapo ka deklaruar se muajin qe vjen do te dali ne treg edhe albumi i saj i trete.

Ne te vertet albumi ne fjale do te jet nje permbledhje e 17 hiteve te perzgjedhura nga dy albumet e kaluara dhe do te ket titullin “Remix”. Diva ka arritur te mbledh rreth vetes bashkpuntore jo pak te njohur ne boten e muzikes si Pet Shop Boys dhe Alphabet, por kesaj liste i shtohen edhe DJ me pak te famshem por shume te zote. Me posht keni ehde listen e hiteve qe do te mund te gjeni ne “Remix”

1. Just Dance – Richard Vission Remix
2. Pokerface – LLG vs GLG Radio Mix Remix
3. Love Game – Chew Fu Remix ft. Marilyn Manson
4. Eh Eh – Frankmuzik Remix
5. Paparazzi – Stuart Price Remix
6. Boys Boys Boys – Manhatten Clique Remix
7. The Fame – Glam As You Remix
8. Bad Romance – Starsmith Remix
9. Telephone – Passion Pit Remix
10. Alejandro – Sound Of Arrows Remix
11. Dance In The Dark – Monarchy Remix
12. Just Dance – Deewaan Remix
13. Love Game – Robot To Mars Remix
14. Eh Eh – Pet Shop Boys Remix
15. Pokerface – Live From The Cherrytree House Remix
16. Bad Romance – Grum Remix
17. Telephone – Alphabeat Remix

Lini një Përgjigje

Scroll to Top