Kamasutra Gay, nje guide e dobishme per nje akt seksual plote fantazi

Kujdes! Kjo faqe lejohet vetem per personat mbi 18 vjeç!

Kamasutra eshte nje liber i shkruar shume vite me pare ne indi ne te cilin pershkruhen me shume detaje dhe me ilustrime pozicionet qe nje çift mund te marrin gjat aktit seksual. Pozicionet jane te panumerta sepse edhe imagjinata njerezore nuk njeh kufij, megjithate ne te Gay.al kemi vendosur tju rendisim disa prej pozicioneve me interesante qe mund te perdorni me partnerin tuaj. Disa nga pozicionet qe do te shihni me poshte ndoshta i njihni dhe i keni praktikuar, por do te jet interesante te zbuloni se secili nga keta pozicione ka nje emer…

Po fillojm menjehere me nje nga pozicionet me klasike;

Misionari

Pozicioni i misionarit eshte padyshim nje nga me te praktikuarit dhe me te thjeshtit per tu realizuar. Praktikimi i ketij pozicioni ehste fare i thjesht; Pasivi shtrihet ne shpine duke hapur kembet dhe duke i ngritur ato ndersa Aktivi futet ne mes te kembeve duke penetruar partnerin e tij.

E bukura e ketij pozicioni eshte se gjat aktit mund te shihni dhe te puthni partnerin tuaj duke i shtuar me shume romanticitet marrdhenies suaj. Ky pozicion i lejon edhe Pasivit te masturbohet gjat aktit seksual duke e ber me te thjeshte arritjen e orgazmes se dyfishte.

Kaloresi

Pozicioni i kaloresit eshte nje tjeter pozicion mjaft interesant dhe shume i thjeshte per tu realizuar. Gjat ketij pozicioni Pasivi shtrihet barkas duke i len mundesine aktivit te hypi siper dhe ta penetroje (si ne figure).

Pozicioni eshte ideal dhe i jep mundesi aktivit te ket kontrollin e plote te aktit seksual duke kontrolluar keshtu edhe ritmin e penetrimit.

Sapuni

Nga emri mund te duket pak qesharak, por quhet pikerisht keshtu “Pozicioni i sapunit”, ndoshta nga fotoja mund te kuptoni edhe arsyen 😉

Praktikimi i ketij pozicioni eshte kryesisht i veshtire (sidomos per pasivin) por jo i pamundur. Per kryerjen e ketij pozicioni pasivi perkulet perpara (sikur ngre sapunin 😉 ndersa aktivi afrohet nga pas dhe fillon ta penetroj duke e mbajtur me duart rreth belit per te siguruar nje ekuiliber te mire gjat aktit seksual. Edhe ne kete rast kontrollin e plote e ka aktivi.

Dy Shtyllat

Ashtu si edhe “Sapuni”, edhe ne pozicionin e dy shtyllave te dy partneret qendrojne ne kemb, por ne kete rast pasivi nuk perkulet duke qendruar kryesisht drejt. Ne kete rast kontrollin e aktit seksual e kan te dy partneret.

Sharra

Ok e pranoj, ky pozicion duket pak i cudicem, dhe shume i veshtire per tu realizuar (te pakten une nuk do tja arrija kurre ;), por shume shoke te mi me thone se e kan provuar dhe se esht enje pozicion shume interesant. Perse emrin Sharra? Hidhini nje sy fotos dhe imagjinoni levizjen e dy djemeve 😉

Nese dikush nga ju e ka provuar kete pozicion mund te na tregoj dicka nepermjet komenteve…

Karkaleci

Hehehe, emer interesant vertet? Edhe pse pozicioni mund te duket shume i komplikuar eshte shume i thjesht per tu realizuar… Kuptohet forca fizike qe duhet ushtruar eshte me e madhe por kjo paguhet nga kenaqsia qe ofron ky pozicion (sidomos per pasivin) i cili ne kete rast ka mundesin te relaksoj sa me shume muskujt e anusit.

Ende nuk e keni provuar? provojeni dhe do te me jepni te drejte

… Do te vazhdoj se shpejti….

Lini një Përgjigje

Scroll to Top