Gungat ne fytyren e GaGa-s te shpjeguara nga ajo

Mesa duket, gungat qe shihen ne fytyren e kengetares kohet e fundit ne videot e saj, nuk jane proteza,  kockat e saj. Te pakten kjo eshte ajo qe deklaron vet GaGa per revisten Harper’s Bazaar ne te cilen perfshihen edhe fotot origjinale te Terry Richardson.

“Ato qe shihni jane kockat e mia te verteta – i tregon gazetares – i kam pasur gjithmone, thjesht kam pritur momentin e duhur per tja treguar ato krejt universit. Dolen ne drite kur me erdhi frymzimi i duhur” thote ajo duke ju referuar videos se Born this Way.

A jam e shqetesuar nese dikush me imiton? Jo, nuk me shqeteson fakti qe dikush i nenshtrohet “body modification”. Nuk ndjeva dhembje, eshte thjesht shprehje artistike dhe nuk i kam inkurajuar asnjehere fansat e mi qe ti shkaktojne vetes dhimbje fizike.

Merrni si shembull Ricon, djalin qe shfaqet perkrah meje ne videon e Born This Way, ai ka tatuazhe nga koka tek kembet, ka lindur keshtu!

Nuk i jam nenshtruar kurre nderhyrjeve kirurgjike – mbyll kengetarja – si shume nga koleget e mia. Pasiguria qe vjen nga kjo eshte me e dhimbshme sesa forma e artit e quajtur “body modification”

Ps. Nuk eshte se e kemi shkruar keq, thjesht edhe une nuk e kuptova mire se ku do te dali… por nejse!

 

Lini një Përgjigje

Scroll to Top