Eurovision 2011: Britania e Madhe do te perfaqsohet nga Blue

Kohet e fundit po shtohet edhe numri i vendeve qe po zyrtarizojne perfaqsuesit e tyre ne Dyseldorf. Aurela Gaçe sapo nxorri versionin e saj te kenges fituese ne RTSH “Feel The Passion”, dhe Italia, pas shume medyshjesh vendosi qe rikthimi i saj ne Eurovision te perfaqsohet nga fituesi i Sanremos ne kategorin e te rinjeve, Raphael Gulazzi me Madness Of Love.

Vetem para pak didesh edhe Britania e Madhe publikoi emrin e perfaqsuesit te saj, ose me mire emrat, pasi ketu po flasim per nje grup, emri i te cilit nuk eshte i ri per adhuruesit e muzukes. Do te jen Simon, Duncan, Lee, dhe Antony (te kater kan provuar gjithashtu edhe karrieren e tyre si soliste)

Kenga e tyre do te titullohet “I can” dhe do te mund ta degjoni me poshte.

Fakti qe grupi ka fansa jo vetem ne Britani por edhe ne te gjithe europen mund te ndikoj disi edhe ne votimet, pasi ne Festival vazhdon te jet i vlefshem votimi me ane te telefonit. Para disa muajsh, lideri i grupit, Duncan James, deklaroi hapur biseksualitetin e tij (lexo ketu), a mendoni se kjo do e ndihmoj grupin te marri edhe vota nga komuniteti lgbt?

{qtube vid:=y54uuEcMYj0}

Lini një Përgjigje

Scroll to Top