Lady GaGa ne maj me nje album te ri, “Remix”

Tani mund ta themi me plote gojen se Lady GaGa eshte padyshim fenomeni i viteve te fundit, sukses ky i arritur edhe fal rrjetit ne te cilin numeron ploter nje miliard klikime, rekord absolut. Dy albumet e saj, The Fame dhe The Fame Monster kan arritur te shesin me shume se 10 milion kopje. Por Zonja Germanotta nuk ndalet me kaq, sapo ka deklaruar se muajin qe vjen do te dali ne treg edhe albumi i saj i trete.

Ne te vertet albumi ne fjale do te jet nje permbledhje e 17 hiteve te perzgjedhura nga dy albumet e kaluara dhe do te ket titullin “Remix”. Diva ka arritur te mbledh rreth vetes bashkpuntore jo pak te njohur ne boten e muzikes si Pet Shop Boys dhe Alphabet, por kesaj liste i shtohen edhe DJ me pak te famshem por shume te zote. Me posht keni ehde listen e hiteve qe do te mund te gjeni ne “Remix”