Mel Gibson do te luaj rolin e George Michael ne filmin dedikuar jetes se ketij te fundit

Mel Gibson eshte gati per te interpretuar rolin e George Michael ne filmin e dedikuar ish pjestarit te Wham. Aktori, i cili shume here eshte akuzuar per homofobi eshte shprehur i kenaqur per interpretimin e ketij roli.

“Ndjehem i nderuar qe me zgjodhen per te interpretuar rolin e George Michael. Ai eshte nje artist qe ka luftuar shume me identitetin e tij, ra nga kulmi i suksesit te tij dhe arriti te ringjitej perseri”

 

Qellimi i filmit eshte te tregoj disa nga momentet me historike te jetes se kengetarit, (ku sigurisht nuk do te mungoj edhe skena e arrestimit te tij ne banjot publike fal bashkpunimit te nje polici pa uniform). Do te riperpunohet edhe videoja e famshme e “outside” ku do te mund te shohim Gibson ne vend te Michael.