Eurovision 2011: Rikthehet Dana International, transexualja qe do te perfaqsoj Izraelin

Ishte fundivi i viteve 90, me sakte ishte viti 1988 kur nje kengetare izraeliane beri per vete publikun e eurovision, dhe triumfoi me kengen Diva. Ajo quhej Dana International, dhe ishte hera e pere qe nje kengetare transeksuale prezantohej ne skenen e nje evenimenti kaq te rendesishem per publikun europian. Kan kaluar me shume se …

Eurovision 2011: Rikthehet Dana International, transexualja qe do te perfaqsoj Izraelin Read More »