Seks lezbo ekstrem ne "Black Swan" qe do te inaguroj festivalin e filmit ne Venezia

"Nuk behet fjale per nje skene te egzagjeruar por per nje skene te vertet seksi lezbo ekstrem." Eshte kjo fraza qe ka perdorur Natalie Portman per te pershkruar nje nga skenat e xhiruara me partneren e saj ne set Mila Kounis ne Black Swan (Mjelma e Zeze) i Darren Aronofsky, film qe do te çel festivalin internacional te Venecias me nje shtatorin e ardhshem.

Behet fjale per nje triller psikologjike me shume tension (por edhe sensualitet) i ambjentuar ne boten e baletit njujorkeze ku Portman do te interpretoj Nina-n, nje balerine ambicioze ne rivalitet me Lilly-n, per te cilen provon nje miks terheqjesh seksuale dhe rivaliteti. "Isha e terrorizuar perpara se te interpretoja skenen safike" ka shpjeguar Portman.

Ne kastin e Black Swan spikasin edhe aktore te tjere te njohur si Vincent Cassel, ne rolin e pedagogut dhe drejtorit artistik te shkolles se baletit, Barbara Harshey, ne rolin e nenes posesive etj.

Ne vitin 2008 po i njejti regjizor (Aronfosky) fitoi Luanin e Arte me dramen "The Wrestler" interpretuar nga i madhi Mickey Rourke

(Ps: Mjelma e zeze do te bazohet ne aktin e trete te baletit te famshem Liqeni i Mjelmave)

Probleme me vendosjen e prezervativit ? Tani mberrin prezervativi me krah

Prezervativi me kraheRreth 30% e meshkujve gabon ne vendosjen e prezervativit duke e vendosur ne krahun e gabuar: Pasioni, nxitimi dhe deshira e shfrenuar jane disa nga motivet kryesore. Eshte shume e rendesishme qe prezervativi te vendoset ashtu si duhet, ky eshte nje nga 10 rregullat kryesore mbi vendosjen e prezervativit. Ne fakt prezervativi ne fjale eshte i paisur me dy krah qe te indikojn anen e duhur dhe gjithashtu lehtesojn vendosjen e e tij. Pas prezervativeve me ngjyra te ndryshme, me shije nga me egzotiket le ti urojm edhe mirseardhjen prezervativit me krah. Nje akt seksual behet edhe me i bukur nese perdorim koken mbi te gjitha... E kemi fjalen per koken mbi shpatulla ;)

Perkedhelje te dyshimta midis Ibrahimovic dhe Piqué, tifozet mbeten te shokuar

Perqafim mes miqsh apo dicka me shume ? Nje tifoz ka arritur te fokusoj me aparatin e tij nje moment "delikat" midis Zlatan Ibrahimovic' dhe Gerard Piqué (futbollist qe momentalisht luajn per Barcelonen). Fotoja ne fjale eshte shkrepur disa minuta mbas nje stervitjeje, dhe ne te shihen fare qart Ibra i mbeshtetur ne makine dhe perball tij Piqué, shume afer, ndoshta me shume se dy shoke te ngusht. Te shumte jane tifozet qe kan mbetur te shokuar nga kjo foto, dhe disa prejt tyre madje kan krijuar edhe grupe ne facebook. Ndersa disa te tjere mendojne se behet fjale per nje foto nga prespektiva e gabuar dhe qe krijon iden e gabuar. Ndersa disa t e tjere, perfshire edhe une shpresojn qe ne kete foto te ket dicka me shume sesa nje perqafim mes miqsh... Duke pare foton ne fjale, ju si mendoni ?

burimi: gay.it

Rocco Siffredi gay ? Po, madje se shpejti do te mund ta shohim ne porno gay

Te gjithe e kemi par Rocco-n nudo, te gjithe kemi admiruar permasat e penisit te tij dhe te gjithe mbetem me goj hapur kur Siffredi foli per problemet e tij me ereksionin. Por askush nuk e kishte imagjinuar se Rocco do te bente Comming Out ne revisten "Hookers". "Ne jeten time kam dashur shume femra - Ka then aktori - Por secila prej tyre me ka afruar gjithmone e me shume ne ate qe une jam ne te vertet: Nje gay. Kam vuajtur shume por tani mundem dhe duhet ta pranoj: me pelqejn meshkujt. Dhe se shpejti do te punoj vetem me ta"

Ndoshta i perfshire nga vala e kurajos e promovuar nga Ricky Martin, ose ndoshta nga deshira per nje shaka per 1 prillin, Rocco ka deklaruar se ka gati disa filma te rinj porno me tematik gay.

Ricky Martin i propozohen 1 milion dollare per te interpretuar ne nje film porno

Personi ne te djatht te fotos quhet Austin Wide, kurse ai ne te majt nuk ka nevoj per prezantim ;)... "Cfar kan te perbashket?" do te pyesi dikush, "mos kan qen gje te dashur ?!" -Jo, edhe pse dikujt do ti pelqente! Po shpjegohem me mire; Djali ne te majt eshte aktor ne filma porno gay dhe shtepia prodhuese Raiging Stallion i ka propozuar plote 1 milion dollare Ricky-t per te xhiruar perkrah Austin ne nje film porno. Normalisht ky propozim nuk eshte perfillur fare nga ana e Ricky Martin i cili per momentin eshte shume i zen me rritjen e dy femijeve dhe me te dashurin e tij, por le te themi qe per Raiging Stallion ky ishte nje okazion i mire per te ber pak reklam. Ju ne vend te Ricky Martin a do kishit pranuar ? A do tju pelqente te shihnit Pop starin en nje film porno, dhe mbi te gjitha, ne cfar roli ?

Mel Gibson do te luaj rolin e George Michael ne filmin dedikuar jetes se ketij te fundit

Mel Gibson eshte gati per te interpretuar rolin e George Michael ne filmin e dedikuar ish pjestarit te Wham. Aktori, i cili shume here eshte akuzuar per homofobi eshte shprehur i kenaqur per interpretimin e ketij roli.

"Ndjehem i nderuar qe me zgjodhen per te interpretuar rolin e George Michael. Ai eshte nje artist qe ka luftuar shume me identitetin e tij, ra nga kulmi i suksesit te tij dhe arriti te ringjitej perseri"

 

Qellimi i filmit eshte te tregoj disa nga momentet me historike te jetes se kengetarit, (ku sigurisht nuk do te mungoj edhe skena e arrestimit te tij ne banjot publike fal bashkpunimit te nje polici pa uniform). Do te riperpunohet edhe videoja e famshme e "outside" ku do te mund te shohim Gibson ne vend te Michael.

Orlando Jordan: Coming Out ne ring

Gay Bisex Orlando Jordan ring wrestlingJemi mesuar gjithmone qe bota e wrestling ashtu si ajo e futbollit te jet e perfaqsuar vetem nga perona heteroseksuale, por kesaj here eshte Orlando Jordan qe con flamurin ton ne ringun e wrestling.

I lindur me 1971-shin arrin te fitoj rripin e tij te par ne peshat e renda te JBL. Pasi u be i njohur ne vitet e shkuara si konkurrent modest ne WWE dhe fillon debutimin e tij ne TNA duke zbritur me litar nga lart i veshur me shiritat e verdh te policise.

Vite me pare filluan te qarkullonin zera mbi biseksualitetin e tij, por Orlando nuk i pergenjeshtroj aspak keto zera, perkundrazi filloi ti "hidhte me shume benzin zjarrit" duke krijuar edhe ndonje skandal te vogel ne dhomat e zhveshjeve, dhoma ku nga ajo dite asnje sapun nuk preku me token ;)

Ne vazhdim do te mudn te shihni ehd evideon en fjale...

Ja kush eshte i dashuri i Ricky Martin

Tashme per disa nga ju lajmi mund te jet ber edhe i besdishem pasi qe nga deklarimi nuk ka faqe ose rubrik qe merret me gossip qe nuk e ka trajtuar. Megjithate po e perserisim edhe nejhere per ndojerin te cilit mund ti ket shpetuar ky lajm; Ricky Martin eshte Gay dhe beri coming out publik para disa ditesh. Nuk e di ju por mua i pari mendim qe me erdhi ne mendje ishte; Kushedi kush eshte fatlumi?!... Fatlumin ne fjale mund ta shihni ne foto perkrah Rikit, nje djal rreth te 30-ave i cili nuk eshte hera e pare qe shfaqet perkrah kengetarit. Per te nuk dime shume vec faktit se eshte me origjin portorikane dhe se jan njohur me kengetarin ne bankat e shkolles. Menjehere pasi Martin beri publik homoseksualitetin e tij filluan te qarkullonin zera se kengetari ishte ber santazh nga disa persoa te cilet do te benin publike fotografi ku shifej kengetari gjat nje akti seksual me nje mashkull tjeter,

Lady GaGa ne maj me nje album te ri, "Remix"

Tani mund ta themi me plote gojen se Lady GaGa eshte padyshim fenomeni i viteve te fundit, sukses ky i arritur edhe fal rrjetit ne te cilin numeron ploter nje miliard klikime, rekord absolut. Dy albumet e saj, The Fame dhe The Fame Monster kan arritur te shesin me shume se 10 milion kopje. Por Zonja Germanotta nuk ndalet me kaq, sapo ka deklaruar se muajin qe vjen do te dali ne treg edhe albumi i saj i trete.

Ne te vertet albumi ne fjale do te jet nje permbledhje e 17 hiteve te perzgjedhura nga dy albumet e kaluara dhe do te ket titullin "Remix". Diva ka arritur te mbledh rreth vetes bashkpuntore jo pak te njohur ne boten e muzikes si Pet Shop Boys dhe Alphabet, por kesaj liste i shtohen edhe DJ me pak te famshem por shume te zote. Me posht keni ehde listen e hiteve qe do te mund te gjeni ne "Remix"

Sa shqetësuese është homofobia në mesin tonë? (Bbc ne shqip)

Në Shqipëri kohët e fundit është rindezur debati mbi homoseksualitetin dhe mungesën e tolerancës ndaj këtij orientimi seksual.

Debati u ndez pas një deklarate emocionale në televizion nga Klodian Çela, një pjesëmarrës në programin televiziv Big Brother të televizionit Top Channel, kur ai bëri publike se ishte homoseksual si dhe bëri thirrje për mirëkuptim nga të gjithë dhe veçanërisht nga nëna e tij.

Pas kësaj deklarate demonstrues në rrugët e Lezhës protestuan me parulla "Lezha është qytet i pastër - nuk kemi homoseksualë".

Homoseksualiteti në shoqërinë tonë mbetet praktikisht një çështje tabu dhe shumë e ndjeshme.

Ndonëse kushtetuta u garanton të drejtat dhe liritë e individëve bashkësitë homoseksuale në rajonin tonë ende përballen me diskriminim dhe intolerancë.