Author name: Saimir Hoxha

Deri n’12 me t’shpis, pastaj… ( Pjesa 2)

Drini e kishte kaluar Vitin e Ri gjithmone me te shtepise, para dhe pas 12, jo se nuk e linin, po se nuk kishte deshire te perzihesh me turmat e cunave qe vershonin rrugeve pas ores 12. Kete vit, ju shkrep ne koke te dilte dhe ta shihte njehere gjendjen. I tha prinderve qe do dilte me ca shoke dhe u nis drejt sheshit.

Deri n’12 me t’shpis, pastaj… ( pjesa 1 )

Drini e kishte kaluar Vitin e Ri gjithmone me te shtepise, para dhe pas 12, jo se nuk e linin, po se nuk kishte deshire te perzihesh me turmat e cunave qe vershonin rrugeve pas ores 12. Kete vit, ju shkrep ne koke te dilte dhe ta shihte njehere gjendjen. I tha prinderve qe do dilte me ca shoke dhe u nis drejt sheshit.

Komshia i Dajes ne Gjilan

Daja ishte martuar me nje grua kosovare, nga Gjilani. Ne shtator te 2020, vendosa qe te shkoja per pushime dhe te qendroja 2 jave. Daja jetonte ne nje pallat, kati 4. Kur shkova atje vendosa gjerat e mia tek dhoma dhe me pas dola shetitje nga qendra e qytetit. Gjilani kishte shume djem te bukur qe edhe me eksituan. Kur ne darke u ktheva ne apartament dhe pasi hengrem darken, prita ca dhe hapa nje film porno gay. Me pas nga canta ime nxorra nje penis fallco qe e kisha blere ne Tirane kur isha 16 vjec, ne 2018. Kujtoj qe e kam blere direkt pasi bera sex me nje shokun tim te klases. Per rreth dy ore po luaja me penisin ne prapanicen time.

Miss Trans Albania e shtune 15/02/2020 ora 20:00

Te dashur miq, Kemi kenaqesine t’ju ftojme ne edicionin e katert te MISS TRANS. Te shtunen ne oren 20:00 ne Tulla Culture Center, ju pret nje nate e paharrueshme me performanca nga 12 bukuroshet e talentuara nga Shqiperia dhe Kosova. Prezantojne eventin dy divat e komunitetit trans ne Shqiperi: Kleandra & Hirushja

Alliance Against Discrimination of LGBT Peolpe!

Aleanca LGBT is an Albanian non-governmental organization that envisions a free, open and equal Albanian society that embraces diversity and is inclusive of people of all sexual orientations and gender identities. Aleanca LGBT had been created by a group of LGBT young people who had been working as volunteers this past three years to change …

Alliance Against Discrimination of LGBT Peolpe! Read More »

Streha LGBTI Albania

STREHA is the first residential center in Albania to support the LGBTI community in cases of housing emergencies. In November 2015, Streha became an independent NGO (non-governmental organisation). History December 2014 : Streha starts as a pilot project of two LGBTI activist organisations. November 2015 : Streha becomes an independent NGO (non-governmental organisation). October 2017 …

Streha LGBTI Albania Read More »

Nis në 18 dhjetor linja e këshillimit online SOS LGBT

Nga dita e hënë (18 dhjetor 2017) do të nis shërbimin linja e parë e këshillimit online për personat LGBTI dhe familjarët e tyre. SOS-LGBT është një platformë që ofron këshillim profesional mjekësor dhe psikologjik si dhe këshillim prindëror për çështjet e coming out (dalja hapur), shëndetit seksual, diskriminimit, bullying apo shqetësime të tjera nëpërmjet tre formave:

Scroll to Top