Pervoja e Pare

Kisha kohe qe shihja qe nje prej komshijve te mi me ndiqte me shikim. Ai rrinte me ore te tera tek lokali im, por une nuk e kisha menduar, qe qellimi do te kisha qene une. Sapo ishte kthyer nga Italia, pasi ishte divorcuar me gruan. Me floket e qethura shkurt dhe rroba gjithnje te ngjitura pas trupit binte gjithnje ne sy. Shpesh hynte te zona e banakut per te kerkuar ndonje tavell duhani dhe aty me prekte lehte bythet me trupin e tij, duke me lene te kuptoja se atij i pelqente. Nje nate, ai doli i fundi nga dyqani, madje me ndihmoi qe te ul edhe qepenin e dyqanit, pasi ishte i rende. Hipen ne autobus, pasi une banoj ne kombinat. Ndjeva qe komshiu im me ishte mberthyer pas bytheve, nderkohe qe nje gje e forte ishte gati duke me çare pantallonat, duke tentuar te hynte tek foleja. Pasi zbritem nga autobusi u drejtuam per ne shtepi. Ai sillej sikur nuk kishte ndodhur asgje ndersa une perpiqesha te deshifroja sinjalet e tij, pa ç’ka qe ato ishin te qarta. Ecnim te heshtur. Disa metra para se te shkonim te shtepia, ai me ndali dhe me tha: "Si do te bejme Gersi". Une i thashe, "Cfare te bejme?..". Pas disa lojra fjalesh, qe une u perpoqa te bej, ai nuk rezitoi dot, por me kapi dhe me puthi. E vura re se nuk dinte te puthte mire, por ç’rendesi kishte. Filloi te me shtrengonte bythet, aq fort sa kur u ktheva ne shtepi, vura re se shenjat i kisha ende aty. Kaluam ne nje cep aty afer qð ishte mð i errðt. Ai me uli koken poshte tek kari i tij. Une nuk pranova, por ai me shtyu fort dhe kari m’u mbðshtet ne buze. Ndjeva nje arome te kendshme, e cila me nxiti qe te prek koken e bute te karit te tij te madh. Fillova ta lepij si macja, kur lepin qumeshtin. por ai me tha se duhet vetem ta pompoj duke e thithur, sigurisht me pelqeu dhe vazhdova, por ai me ndaloi per nje moment, duke me kethyer nga pas, s’kishte si te ndodhte ndryshe, ai ishte qellimi. Uli pak pantallonat, ndersa pashe qe dy bolet e tij te medha, teresisht te ruajtura, dolen lehtesisht nga mbathjet e tij. Une lashe ne mes magjepjen time nga ky kar i bukur, kur ai me tha se duhet te kthehesha. Sigurisht une i thashe, po. Nuk isha provuar asnjehere te qihesha dhe pozbuloja se me pelqente. Kjo do te thote se isha nje gay. U mbeshteta mbi nje makine, tip xhips e cila ishte parkuar aty, nderkohe qe ndjeva se koka e kendeshme e karit, donte te hynte ne vrimen time. Ai filloi ta shtynte, por me sa duket jo aty ku duhej, une duke mos ndier asnje penetrim, kisha filluar te me pelqente, por ne nje moment, kur kari i tij, gjeti vendin e duhur, une leshova nje klithme. Ai me shtregoi fort, por asgje nuk mund te me mbante,leviza nga vendi, nderkohe qe ai nxorri karin nga vrima. I thashe qe e kisha per here te pare. Ai beri sikur nuk degjoi, prandaj tentoi qe ta provonte serish, por ishte e pamundur. Gjithe ajo kenaqesi qe po ndjeja u kthye ne fer per nje moment. U vesha ngadale. Ai nuk donte te humbte rastin dhe me ftoi ne shtepine e tij. Hyra ne kuzine dhe pashe vetem nje grua te mbeshtjelle me batanije, si duket ishte duke dremitur. Plaka u ngrit, pergjysem dhe i tha "Neritan, u ktheve". ai pohoi me koke. I tha asaj se une isha djali i nje mikut te tij dhe se duhej te flija te shtepia e tyre. Plaka pasi me takoi u ngrit te pergatitste dhomen per te fjetur, por Neritani, i tha se une mund te flija ne dhomen e tij, ndersa ajo mos leviste nga kuzhina. Shkuam ne dhomen e tij te gjumit. Nje krevat i madh na priste atje. Ai u zhvesh vetem ne mbathjet e tij te bardha, te cilat ne driten e televizorit dukeshin si sirena. Ai u shtri ne mes te krevatit, ndersa une tek cepi. Ndersa me njeren dore kontrollonte kanalet e televizorit, me tjetren filloi te me perkedhelte. U afrova dhe pashe trupin e tij me nga afer. Fillova te perkedhel ngadale.

Per te lexuar vazhdimin e ketij tregimi duhet te Regjistroheni